Kontrola škodlivého kódu (Web Site Malware Scan)
Zakúpením niektorého z SSL certifikátov Symantec získate využitie výhod prestížneho antivírusového zabezpečenia zadarmo aj na webových stránkach . Kontrola proti Malware prebieha denne a na výskyt škodlivého kódu je majiteľ webu upozornený bezodkladne e-mailom. V zaslanej správe je konkrétna identifikácia zdroja problému a webmaster tak môže okamžite závažnú situáciu vyriešiť.
Web Site Malware Scan ponúka
- denná kontrola www kódu zabezpečuje najvyššiu ochranu
- okamžité upozornenia pri výskyte škodlivého kódu
- zoznam napadnutých stránok pomôže správcovi webu rýchlo a presne zistiť zdroj problému
Malware sa neoplatí podceňovať
Útočníci často umiestňujú na slabo zabezpečené weby malware, ktorý napáda počítače návštevníkov a väčšinou je jeho cieľom získanie dôverných dát, ako sú prihlasovacie údaje alebo čísla platobných kariet. Prevádzkovateľ webu sa o tom väčšinou dozvie neskoro, typicky pri zablokovanie jeho stránok vo vyhľadávačoch a moderných prehliadačoch. Napadnutie stránok malwarom môže mať fatálne dôsledky pre podnikanie a dôveryhodnosť webu.
V roku 2011 spoločnosť Symantec identifikovala 403 miliónov variantov škodlivého kódu a vírusov (malware), ktoré môžu ohroziť váš web. Webové prezentácie sú častým cieľom útočníkov, ktorí sa na nich pokúša umiestniť škodlivý kód alebo vírusy a infikovať počítače návštevníkov. Spoločnosť Symantec kontroluje webové stránky užívateľov svojich certifikátov na malware a pomáha im rýchlo odstrániť zdroj napadnutia.
Ako môžem túto funkciu získať?
Web Site Malware Scan od spoločnosti Symantec získate zdarma ku každému SSL certifikátu Symantec z našej ponuky.
Čo je to Malware
Malware je počítačový program určený k vniknutiu alebo poškodeniu počítačového systému. Výraz malware vznikol zložením anglických slov "Malicious" (zákerný) a "softvér" a opisuje zámer autora takéhoto programu skôr než jeho špecifické vlastnosti. Pod súhrnné označenie malware sa zahŕňajú počítačové vírusy, trójske kone, spyware a adware.
Od čias rozšírenia širokopásmového pripojenia k internetu bol zákerný softvér vytvorený pre zisk (napr. Z nútenej reklamy). Napríklad od roka 2003 bola väčšina rozšírených vírusov a červov vytvorená, aby prevzala kontrolu nad užívateľskými počítači pre zneužitie na čiernom trhu. Nakazené "zombie počítače" sú používané na rozosielanie emailov, zdieľanie kontrabandu, dát ako je detská pornografia, alebo na napádanie DDOS útoky.
Zdroj: Wikipedia
Jednou z ciest, ako sú napádané počítača, je umiestnenie Malware na bežné webové stránky. Útočníci zneužívajú chýb v počítačových programoch a získavajú heslá na FTP, skúša zistiť "brutálnym" slovníkovým útokom prístupové heslá alebo zneužívajú "diery" vo webových redakčných systémoch a po úspešnom útoku následne nahrávajú do stránok nebezpečný kód, ktorý po nahraní do prehliadača môže spôsobiť zneužitie užívateľského PC.