TLS/SSL certifikáty

TLS certifikáty sú kľúčové pre zabezpečenie internetovej komunikácie. Šifrujú dáta tečúce medzi webovým serverom a prehliadačom, čím bránia odpočúvaniu dát a manipuláciám s informáciami.

Používajú sa aj na overenie identity webových serverov. OV a EV certifikáty umožňujú overiť, že komunikujem s legitímnym serverom a nie s falošnou kópiou. Informácie uvedené v certifikáte je možné overiť cez rozhranie webového prehliadača. Digitálne certifikáty sú nutnosťou pre komunikáciu cez internet.

Vybrať certifikát
SSL/TLS certifikáty

Prečo používať TLS/SSL?

Šifrování komunikace

Šifrovanie komunikácie

Šifrovaná komunikácia je ochranou proti odpočúvaniu komunikujúcich strán. Dáta sú pri prenose chránené silným šifrovaním a TLS protokolom.

Autentizácia

Integrita dát

Zašifrované dáta nie je možné prečítať (odpočúvať) a tiež ich nie je možné zmeniť. Prečítajú ich iba komunikujúce strany. Dáta prenášané cez TLS protokol dorazia nezmenené.

Autentizácia

Protistrany sa môžu autentizovať vďaka informáciám uvedeným v certifikáte. Certifikáty OV a EV sú na rozdiel od anonymných DV účinnou ochranou proti phishingu.

TLS/SSL certifikát na serveri chráni dáta pred nežiaducim odpočúvaním a dokladá, že server skutočne patrí danému prevádzkovateľovi. V dnešnej dobe je nevyhnutný pre každú webovú stránku alebo aplikáciu, nielen pre tie, ktoré spracovávajú citlivé informácie. Prehliadače preferujú šifrovaný protokol HTTPS a na stránky bez neho nechcú používateľa pustiť.
Digitálne certifikáty majú aj ďalšie výhody. Overený OV či EV certifikát vám prinesie dôveru zákazníkov a vylepší reputáciu. TLS certifikát je dôležitý aj pre SEO. Ku každému certifikátu dostanete pečať certifikačnej autority, ktorú si môžete dať na web a ukázať návštevníkovi, že je zabezpečený.
Použitie TLS certifikátu na webe má prínos aj z pohľadu jeho výkonu a rýchlosti. Umožňuje použiť bleskovo rýchle protokoly HTTP/2 a HTTP/3, ktoré sa používajú iba v šifrovanej podobe.

Proč SSLmarket?

20 rokov skúseností

20 rokov skúseností

Nikto nerozumie digitálnym certifikátom a podpisovaniu aplikácií ako my. Pomôžeme vám získať váš prvý TLS certifikát, alebo zautomatizovať ich životný cyklus vo firme. Zverte sa našim odborníkom.

1 v európe

Číslo 1 v Európe

Sme najväčší predajca digitálnych certifikátov v Európe. S CA DigiCert nás viaže najvyššia forma partnerstva a sme držiteľmi mnohých cien. Nenájdete kvalifikovanejšieho partnera pre zabezpečenie dát.

Líder v inovaciach

Líder v inováciách

Prinášame vám tie najnovšie produkty a inovácie najväčšej certifikačnej autority na svete - CA DigiCert. Nerobte kompromisy a zvoľte to najlepšie, čo je k dispozícii. Sme už pripravení na PQC.

Spoločnosť ZONER (prevádzkovateľ sslmarket.sk) ponúka TLS/SSL certifikáty už od roku 2005. Našim zákazníkom ponúkame profesionálnu podporu v slovenskom jazyku a náš tím špecialistov vyrieši akýkoľvek problém. Zabezpečenie servera je vďaka nám jednoduché a zvládne ho každý.

V našej ponuke nájdete iba plne dôveryhodné a zavedené certifikačné autority Secure Site, Thawte, GeoTrust a RapidSSL pre Slovenskú republiku.

Potvrdením našej dobre odvádzanej práce je získanie niekoľkých významných ocenení. Najcennejším úspechom je ocenenie Partner of the Year 2019, ktoré DigiCert udeľuje najlepšiemu partnerovi zo všetkých. Kompletný prehľad našich úspechov nájdete na stránke Úspechy a ocenenia SSLmarketu.

  • podpora 24/7 v slovenčine
  • technická podpora pri problémoch
  • tím expertov vyrieši akýkoľvek problém
  • fakturácia v eurách
  • 30-dňová garancia vrátenia peňazí
  • prehľadná slovenská administrácia
  • vystavenie certifikátu už od 1 minúty
  • perfektné upozornenie na expiráciu certifikátu
  • pregenerovanie certifikátu ZADARMO
  • pomôžeme vám certifikáty automatizovať
  • najväčší výber TLS/SSL certifikátov
  • ponúkame iba dôveryhodné TLS/SSL certifikáty

FAQ

Protokol SSL zabezpečuje šifrovaním komunikáciu medzi serverom a návštevníkom. Pri použití tohto protokolu je všetka komunikácia šifrovaná a nemôže byť odpočúvaná. Použitie SSL protokolu a šifrovania spoznáte cez HTTPS, ktoré je v adresnom riadku alebo odkaze.
Pri nadväzovaní spojenia prehliadača so serverom cez protokol HTTPS je potrebné dohodnúť podmienky komunikácie, najmä hĺbku šifrovania. Tento "zoznamovací" proces je označovaný ako tzv. SSL handshake. Počas neho je návštevníkovi poslaný SSL certifikát a stanovená hĺbka šifrovania komunikácie.
SSL (Secure Sockets Layer) je starší protokol pre zabezpečenie internetovej komunikácie, zatiaľ čo TLS (Transport Layer Security) je jeho modernejší a bezpečnejší nástupca. SSL má niekoľko známych zraniteľností a dnes sa už nepoužíva, zatiaľ čo TLS neustále prechádza vylepšeniami (aktuálna je verzia TLS 1.3). TLS ponúka lepšiu bezpečnosť, moderné šifrovacie algoritmy a pokročilé funkcie, ako je forward secrecy. Väčšina súčasných zabezpečených spojení používa protokol TLS, aj keď sa v bežnej reči stále niekedy nesprávne označuje ako SSL.